מילון קפה

לקפה יש ביטויים מיוחדים שרק מי שאוהב קפה באמת יודע אותם. להלן מילון קפה עבור הגולשים. אוצר המילים של הקפה מתחדשים כל הזמן. אם רוצים להוסיף עוד ביטויים, אתר קפה שלנו מאפשר זאת – תוכלו לפנות דרך המייל ונשמח לפרסם באתר.

קפה אספרסו

מכונות קפה עושת לנו את הקפה הכי הפופולרית בבתי הקפה. רק סוג אחד של פולי קפה, מטוגנים או מעורבים. עם זאת מדובר על הקפה מצוין, משקה מופק באמצעות טכניקה מיוחדת,בת כמעט 50 שנה. אספרסו, זה אומר כוס קפה אספרסו “במיוחד בשבילך”. מבחינת היסטורית וגיאוגרפית, קפה אספרסו נולד באיטליה

קפה “בוץ”

זה קפה זה משהו ישראלי טיפוסי. לא צריך להיות מומחה של ניהול פרוייקטים כדי שיצא קפה בוץ טוב. צריך לחלוט את הפולים הטחונים במים שהם כמעט רתוחים. אין ספק שיוצא קפה טוב אם טמפרטורה של המיים מתקרב כמה שיותר לרתיחה.

קפה נמס

קפה נמס הוא משקה קפה המוכן מערבוב של אבקה עם מים או חלב, קפה נמס ידוע גם בשם “נס קפה”, שנגזר משם המותג “נספרסו” של חברת נסטלה. הקפה הנמס הומצא בשנת 1900 בשיקגו. האבקה מיוצרת מפולי קפה קלויים. הללו נטחנים עד דק ואחר מבושלים.

מכונת קפה

מה היא מכונת אספרסו? אם הייתי צריך לנסח את ההגדרה של הקפה, הייתי אומר “הקפה הוא מים עם טעם טוב של פולי קפה. אז מכונת קפה הוא מכשיר המוציא את תמציות הטעמים של קפה למים. ליתר דיוק, אנו מזכירים שיש מחלוקת קטנה על המכשירים שיכולים לעבוד.
כאשר מזמינים קייטרינג לאירועים אפשר תמיד להזמין גם מכונת קפה. חשוב לדעת לבחור מכונת קפה הכי טובה.

מכונת אספרסו

מכונת אספרסו, זה בין החידושים האחרונים להכנת משקה הקפה ומקורו בשנת 1822, עם המכונה האספרסו הראשונה המאוד פרימיטיבית בצרפת. האיטלקים שודרגו את המכונה והפכו לראשונים שיצרו אותה. אספרסו הפך לחלק אינטגראלי של החיים והתרבות האיטלקית, והיום יש מעל 200,000 אספרסו ברים באיטליה.

ישנם מספר סוגים של קפה אספרסו:
אספרסו קצר
אספרסו דופיו (כפול)
• מקיאטו – מנת אספרסו עם מעט חלב חם וכתם קצף חלב.
• הפוך – מנת אספרסו והמון חלב.
• לאטה מקיאטו – חלב וקצף מוכתמים באספרסו.
• לאטה – אספרסו דופיו עם הרבה חלב ומעט קצף.
• קפוצ’ינו – שליש חלב, שליש אספרסו ושליש קצף.
• קורטו – קפה עם תוספת אלכוהול.
בוקה הוא מונח שמשמעותו זר של ארומות. קפה איכותי מכיל יותר מ- 800 ארומות.
קציפה היא שכבת הקצף המכסה את האספרסו. איכות שכבה זו נמדדת בעובייה, צבעה הזהוב, מרקמה הקטיפתי ואורך זמן קיומה.