בתי קפה

מה יותר כיף מי ללכת לבית קפה ולשתות קפה טוב ביחד עם חברים או הבן/בת זוג. דבר כזה מומלץ מאוד כי הישיבה בבית קפה יכול לתרום במצבים מסוימים ומצב הרוח שלנו. בשנים אחרונות התפתח בישראל התרבות של קפה ובמיוחד לשבת בבית קפה במרכז העיר.
הקפה התגלה לראשונה במזרח אפריקה באזור הידוע כיום בשם אתיופיה. אגדה עממית אומרת כי רועה עזים, בשם קאלדי, שם לב כי החיות שלו הן מאוד תוססות לאחר אכילת פולי של שיח. מסוקרן מהתופעה הזו, וגם הוא ניסה לאכול אותם הגרגרים. הוא חש כי הגרגרים נותנים לו הרבה אנרגיה. בית קפה החדשות על הפירות המרעננים האלה התפשטו במהירות באזור.

התחלת ההרגל לשבת בבית הקפה עם החברים

הנזירים העבירו את פולי הקפה אל המנזרים הרחוקים יותר שמו אותם במים ושתו את הנוזל כדי שיעברו תקופה ארוכה יותר של התפילה. פולי קפה הועברו מאתיופיה בחצי האי הערב. הקפה היה מעובד בתימן של היום. משם, הקפה הועבר לטורקיה שם פולי קפה נטחנו ולאחר מכן בושלו במים, ליצירת גרסה גסה של מה הוא עכשיו משקה הקפה שאתה נהנה בכל עת של היום. הקפה הגיע הראשון על אדמת אירופה על ידי סוחרים ונציאניים.

המשקה החדש בשם, התקבל בביקורת חריפה מאוד של הכנסייה הקתולית. רבים היו שותפים לדעת שהאפיפיור צריך לאסור שתיית הקפה וקוראו לזה משקה השטן. להפתעתם, האפיפיור, כבר שתה קפה וברך את המשקה. בתי הקפה התפשטו במהירות ברחבי אירופה, והפכו למרכזים רוחניים. קפה הוא טוב גם נגד דיכאון ויכול לעזור.